دلفين ها هم عزاداري مي کنند

مطالعات دانشمندان پرتغالي نشان می دهد که دلفين ها براي فوت يکي از بستگان خود آن را تشييع و عزاداري مي کنند. مطالعات محققان دانشگاه پورتو در کشور پرتغال که توسط «فيليپ آلوز» و همکاران وي انجام شد نشان داد دلفين ها براي نزديکان خود عزاداري مي کنند. اين محققان در موقعيت هاي مختلف مشاهده کردند اجساد دلفين ها توسط خود دلفين ها به سطح آب آورده مي شود.

 

مقاله اي از يکي از زيست شناسان دريايي در مجله scientifique Acta Ethologica در مورد مشاهده تشييع جسد يک دلفين نوزاد توسط جمعي از دلفين ها منتشر شد.در ساحل جزيره ماديرا، افرادي که در يک قايق توريستي بودند به مدت نيم ساعت تشييع يک نوزاد دلفين را توسط دلفين هاي ديگر مشاهده کردند، در اين تشييع چهار دلفين با سر خود بدن مرده يک دلفين نوزاد را به سطح آب آوردند.محققان پرتغالي گفتند: ما در اقيانوس اطلس اجساد مختلف دلفين ها که به مرگ طبيعي مرده بودند را مشاهده کرديم، درست چند دقيقه تا نيم ساعت پس از مرگ يک دلفين، دلفين هاي ديگر آن را تشييع مي کردند اما ساير گونه هاي دلفين ها جسد دلفين مرده را پس از چند روز که شروع به تجزيه شدن مي کند از آب خارج مي کنند.

«فيليپ آلوز» گفت: سيستم زندگي دلفين ها مانند نهنگ ها و فيل ها مادرسالاري است، اين گونه ها حداقل 60 سال با هم زندگي مي کنند و به همين دليل يک وابستگي عاطفي شديد بين آنها به وجود مي آيد و براي همتايان خود عزاداري مي کنند. دلفين ها موجوداتي حساس، با نشاط و اجتماعي هستند که از فوت بستگان خود متاثر مي شوند.
منبع : روزنامه خراسان

رنک بازار

افزونه های جوملا فارسی